Pert Oto Alan Araç Sahipleri Mağdur Oluyor

Pert Oto Alan Araç Sahipleri Mağdur

 

Hasarlı oto işiyle uğraşmakta olan Galerici, kaportacı ustaları. sigorta şirketlerinden ihale sisteminden hasarlı araçları satın alıp onardıktan sonra satmaktalar. Satılan araçlar son 6 aydır geri dönmekte birlikte sebebi ise sigorta şirketleri pert olarak sattıkları araçları bir daha kasko yapmamaları.

Araçlara ağır hasarlı ibaresi koymakla birlikte yetkili servislerde Araçları karalamakta. bu yüzden araçların satışlarında sorun yaşanıyor. Arabaları geri almak durumunda kalan esnaf galeri sahibi mağdur oluyor. Araç pert gözüktüğü için sigorta yapılamıyor KASKO poliçesi kesilemiyor. Bu tüm sigorta şirketlerini kapsıyor. Bu sebepten dolayı araçlarını  geri alan esnaf sürekli tüketici ile kavga ediyor ne olacak bu işin sonu.

Ciddi. hukuki sorunlar yaşanmaya başladı.Bu durumda tabiî ki yüzlerce kişi mağdur oluyor. Bana yüzlerce mail geliyor. Burada satıcı, alıcı, acente ve sigorta şirketleri çok büyük bir iş potansiyelinden yoksun kalıyor.Buna sigorta şirketleri çok acil çözüm bulmaları gerekmekte dir.nasıl mı Örneğin ek prim alarak kasko kesilebilir.Bu sebebi bu oluşumu sektör, sigortacılar birliği,sigorta dernekleri,tüm idareci ve yöneticilere aktarmanız ve bu durumdaki mağdur olan yüzlerce kişinin haklarını koruyacağımıza inanıyorum.

Çünkü sigorta şirketleri bu kazalı araçları (ORTALAMA AYDA 300 ADET)satıyor .Bu araçlar en fazla 5 yaşında,yani ekonomik değeri yüksek araçlar..Madem bu araçların tekrar piyasaya dönmesini KASKO kesilmesini istemeyen şirketler hurda olarak satsınlar.Böylece araçlar onarılmayıp yedek parça olur.Bu tarz böyle pertten alınan ve satılan yüksek modelli ve değerli araçlar her biri milli servet kaybına uğramış oluyor.Bu araçlar daha çok sorun yaratma dan bir an evvel çözüm üretmek zorundalar.Acentenin iş kaybı, gibi bir çok sektör zarar görecektir.

 

ARAŞTIRMAYA GÖRE TRAFİK KAZALARINDA HER YIL 1 İLÇE, HER ON YILDA 1 İL HARİTADAN SİLİNİYOR. AYNI SÜRE İÇERİSİNDE 1 MİLYONU AŞAN BÜYÜK BİR KENT NÜFUSU KADAR SAKATLANMA VE YARALANMA MEYDANA GELİYOR. 

TÜRKİYE’DE SON ON YILDA 100 BİN KİŞİNİN YAŞAMINI YİTİRDİĞİ TRAFİK KAZALARINDA 1.2 MİLYON KİŞİ YARALANIP YA DA SAKAT KALIRKEN, 8 MİLYONU AŞKIN KİŞİ BU DRAMDAN ETKİLENİYOR.  

KAZALARIN MADDİ BOYUTU DA TAM 100 MİLYAR DOLAR…

 

www.kolcuoglusigorta.com

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !